PWR220T-20-3001J
Part Number:
PWR220T-20-3001J
Description:
RES 3K OHM 5% 20W TO220-2
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.575" (14.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
3 kOhms
Size / Dimension :
0.398" L x 0.157" W (10.10mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%