PWR221T-50-R500F
Part Number:
PWR221T-50-R500F
Description:
RES 0.5 OHM 1% 50W TO220-2
In Stock:
57
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Power (Watts) :
50W
Resistance :
500 mOhms
Tolerance :
±1%