RSF3JT10K0
Part Number:
RSF3JT10K0
Description:
RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%