ASRM1JA47K0
Part Number:
ASRM1JA47K0
Description:
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
47 kOhms
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±5%