RNF14BTC1K58
Part Number:
RNF14BTC1K58
Description:
RES 1.58K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1.58 kOhms
Size / Dimension :
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%