RNF14BTC3K74
Part Number:
RNF14BTC3K74
Description:
RES 3.74K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
3.74 kOhms
Size / Dimension :
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%