RSMF12FT3R32
Manufacturer:
Stackpole Electronics, Inc.
Part Number:
RSMF12FT3R32
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 3.32 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Oxide Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
3.32 Ohms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%