CF2JT62K0
Part Number:
CF2JT62K0
Description:
RES 62K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
62 kOhms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Tolerance :
±5%