RSMF3JT82K0
Part Number:
RSMF3JT82K0
Description:
RES 82K OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
82 kOhms
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%