RSF1JT6K80
Part Number:
RSF1JT6K80
Description:
RES 6.8K OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
6.8 kOhms
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%