PWR220T-35-1001F
Part Number:
PWR220T-35-1001F
Description:
RES 1K OHM 1% 35W TO220-2
In Stock:
160
Height - Seated (Max) :
0.575" (14.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
35W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.398" L x 0.157" W (10.10mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%