SBCHE62R2K
Part Number:
SBCHE62R2K
Description:
RES 2.2 OHM 10% 7W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
7W
Resistance :
2.2 Ohms
Size / Dimension :
0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±10%