ROX5SJ91K
Part Number:
ROX5SJ91K
Description:
RES 91K OHM 5% 5W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
91 kOhms
Size / Dimension :
0.315" Dia x 0.984" L (8.00mm x 25.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%