ROX5SG22R
Part Number:
ROX5SG22R
Description:
RES 22 OHM 2% 5W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
22 Ohms
Size / Dimension :
0.315" Dia x 0.984" L (8.00mm x 25.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±2%