ROX2SJ390K
Part Number:
ROX2SJ390K
Description:
RES 390K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
390 kOhms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%