RR03J68RTB
Part Number:
RR03J68RTB
Description:
RES 68 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 235°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
68 Ohms
Size / Dimension :
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%