ROX05SJ3R6
Part Number:
ROX05SJ3R6
Description:
RES 3.6 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 130°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
3.6 Ohms
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%