PWR221T-50-15R0J
Part Number:
PWR221T-50-15R0J
Description:
RES 15 OHM 5% 50W TO220
In Stock:
310
Features :
Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.760" (19.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Power (Watts) :
50W
Resistance :
15 Ohms
Size / Dimension :
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Supplier Device Package :
TO-220
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%