PWR221T-30-33R0F
Part Number:
PWR221T-30-33R0F
Description:
RES 33 OHM 1% 30W TO220-2
In Stock:
520
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.760" (19.30mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Power (Watts) :
30W
Resistance :
33 Ohms
Size / Dimension :
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%