10-CBSA-5.75X5.75X0.13
- Manufacturer:
- Leader Tech Inc.
- Part Number:
- 10-CBSA-5.75X5.75X0.13
- Category:
- RF Shields
- Description:
- RF SHIELD 5.75" X 5.75" SMD
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.130" (3.30mm)
- Length - Overall :
- 5.750" (146.05mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 5.750" (146.05mm)