53-CBSA-5.5X6.0X0.5
- Manufacturer:
- Leader Tech Inc.
- Part Number:
- 53-CBSA-5.5X6.0X0.5
- Category:
- RF Shields
- Description:
- RF SHIELD 5.5" X 6" THROUGH HOLE
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.500" (12.70mm)
- Length - Overall :
- 6.000" (152.40mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 5.500" (139.70mm)