55-CBSA-1.25X2.5X0.5
- Manufacturer:
- Leader Tech Inc.
- Part Number:
- 55-CBSA-1.25X2.5X0.5
- Category:
- RF Shields
- Description:
- RF SHIELD 1.25" X 2.5" T/H
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.500" (12.70mm)
- Length - Overall :
- 2.500" (63.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.250" (31.75mm)