50-CBSA-1.5X2.0X0.5
- Manufacturer:
- Leader Tech Inc.
- Part Number:
- 50-CBSA-1.5X2.0X0.5
- Category:
- RF Shields
- Description:
- RF SHIELD 1.5" X 2" SMD
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.500" (12.70mm)
- Length - Overall :
- 2.000" (50.80mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.500" (38.10mm)