48-CBSA-1.0X1.0X0.4
- Manufacturer:
- Leader Tech Inc.
- Part Number:
- 48-CBSA-1.0X1.0X0.4
- Category:
- RF Shields
- Description:
- RF SHIELD 1" X 1" THROUGH HOLE
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Category :
- RF Shields
- Height - Overall :
- 0.400" (10.16mm)
- Length - Overall :
- 1.000" (25.40mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Type :
- Shield, 2-Piece
- Ventilation :
- Non-Vented
- Width - Overall :
- 1.000" (25.40mm)