3M CN4490 CIRCLE-0.688"-250
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M CN4490 CIRCLE-0.688"-250
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF EMI SHIELDING TAPE 0.688"
Manufacturer :
3M
Category :
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
Material :
Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Operating Temperature :
Product Status :
Obsolete
Shape :
Circular
Thickness - Overall :
0.002" (0.05mm)
Type :
Shielding Tape
Width :
0.688" (17.48mm)