0.375-5-CN3490
Manufacturer:
3M
Part Number:
0.375-5-CN3490
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF EMI SHLD TAPE 15.092'X0.375"
Manufacturer :
3M
Category :
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
15.092' (4.60m)
Material :
Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Operating Temperature :
Product Status :
Obsolete
Shape :
Roll
Thickness - Overall :
0.002" (0.06mm)
Type :
Shielding Tape
Width :
0.375" (9.53mm)