39.37-1-CN4190
- Manufacturer:
- 3M
- Part Number:
- 39.37-1-CN4190
- Category:
- RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- Description:
- RF EMI SHLDING SHEET 36"X39.37"
- Manufacturer :
- 3M
- Category :
- Adhesive :
- Conductive, Double Sided
- Length :
- 36.000" (914.40mm)
- Material :
- Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Obsolete
- Shape :
- Rectangular
- Thickness - Overall :
- 0.004" (0.11mm)
- Type :
- Shielding Sheet
- Width :
- 39.370" (1.00m)