AB5050SHF-210MMX210MM-5PK
Manufacturer:
3M
Part Number:
AB5050SHF-210MMX210MM-5PK
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
EMI ABSORBER 210X210 SHEET 5PK
Manufacturer :
3M
Category :
Adhesive :
Acrylic, Non-Conductive, Single Sided
Length :
8.268" (210.00mm)
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thickness - Overall :
0.020" (0.50mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
8.268" (210.00mm)