3M AB5100HF 8.26" X 12"-5
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M AB5100HF 8.26" X 12"-5
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF ABSORB SHEET 12"X8.26" 5/ROLL
Manufacturer :
3M
Category :
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
12.000" (304.80mm)
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thickness - Overall :
0.039" (1.00mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
8.260" (209.80mm)