NSCSSNN015PGUNV
- Part Number:
- NSCSSNN015PGUNV
- Description:
- SENSOR 15PSIG .0775V 4SIP
- Accuracy :
- ±0.25%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- 0 mV ~ 77.5 mV (5V)
- Pressure Type :
- Vented Gauge
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage - Supply :
- 1.5V ~ 12V