A/WPR2-300-10
- Part Number:
- A/WPR2-300-10
- Description:
- SENSOR 300.00PSID 1/4"NPT .02A
- Accuracy :
- ±1%
- Maximum Pressure :
- 600PSI (4136.85kPa)
- Mounting Type :
- Operating Pressure :
- 300.00PSI (2068.43kPa)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- 0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA
- Port Size :
- Male - 1/4" (6.35mm) NPT
- Voltage - Supply :
- 24VAC, 16 ~ 36VDC