A/WPR2-30-10
- Part Number:
- A/WPR2-30-10
- Description:
- SENSOR 30.00PSID 1/4"NPT .02A
- Accuracy :
- ±1.5%
- Maximum Pressure :
- 60PSI (413.69kPa)
- Mounting Type :
- Operating Pressure :
- 30.00PSI (206.84kPa)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- 0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA
- Port Size :
- Male - 1/4" (6.35mm) NPT
- Voltage - Supply :
- 24VAC, 16 ~ 36VDC