19C100PG1K
Part Number:
19C100PG1K
Description:
SENSOR 100PSIG 0.1V
Accuracy :
±0.25%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
0 mV ~ 100 mV (10V)
Output Type :
Analog Voltage
Package / Case :
Cylinder
Port Size :
Cell w/Body O-Ring
Port Style :
No Port
Pressure Type :
Vented Gauge
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Flex Cable
Voltage - Supply :
15V