19C015PV1K
- Part Number:
- 19C015PV1K
- Description:
- SENSOR 15PSI 0.1V
- Accuracy :
- ±0.25%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- 0 mV ~ 100 mV (10V)
- Pressure Type :
- Vacuum
- Voltage - Supply :
- 15V