A/TT100-I-4"-4-4X-POTTED
- Manufacturer:
- Automation Components, Inc.
- Part Number:
- A/TT100-I-4"-4-4X-POTTED
- Category:
- Analog and Digital Output
- Description:
- Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Imme
- Manufacturer :
- Automation Components, Inc.
- Category :
- Analog and Digital Output
- Accuracy - Highest (Lowest) :
- ±0.2% (±0.5%)
- Features :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- Analog Current
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded
- Product Status :
- Active
- Resolution :
- Sensing Temperature - Local :
- -40°C ~ 85°C
- Sensing Temperature - Remote :
- Sensor Type :
- Analog, Local
- Supplier Device Package :
- Module
- Test Condition :
- 260°C
- Voltage - Supply :
- 8.5V ~ 32V