PR103J51
Part Number:
PR103J51
Description:
NTC THERMISTOR 10K OHM
Length - Lead Wire :
1.50" (38.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 80°C
Power - Max :
30 mW
Product Status :
Obsolete
Resistance in Ohms @ 25°C :
10k
Resistance Tolerance :
±0.05°C