PR103J50
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
PR103J50
Category:
NTC Thermistors
Description:
NTC THERMISTOR 10K OHM
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
3892K
B25/100 :
B25/50 :
Length - Lead Wire :
1.50" (38.10mm)
Mounting Type :
Free Hanging
Operating Temperature :
-55°C ~ 80°C
Package / Case :
Bead, Epoxy
Power - Max :
30 mW
Product Status :
Obsolete
Resistance in Ohms @ 25°C :
10k
Resistance Tolerance :
±0.05°C