A/100KS-AP
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Part Number:
A/100KS-AP
Category:
NTC Thermistors
Description:
100,000 Ohm Thermistor, Wall Pla
In Stock:
1
Manufacturer :
Automation Components, Inc.
Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
Length - Lead Wire :
14.00" (355.60mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C
Package / Case :
Module
Power - Max :
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :