CH1NBBR24S
Part Number:
CH1NBBR24S
Description:
SWITCH PB SPDT 1A 125VAC
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
1A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
24 V