LTILC51-6M-BL-AM/CL-WBL/250N
Part Number:
LTILC51-6M-BL-AM/CL-WBL/250N
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
15A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Amber/Clear
Illumination Voltage (Nominal) :
250 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Switch Function :
On-Off-On
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V