LRA511-PA-B/012V
Part Number:
LRA511-PA-B/012V
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Paddle - Illuminated
Current Rating (Amps) :
10A (DC)
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 13.97mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
30 V