LTIGM51-6S-BL-RC/AM-MBL/250N
Part Number:
LTIGM51-6S-BL-RC/AM-MBL/250N
Current Rating (Amps) :
15A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Amber/Red
Illumination Voltage (Nominal) :
250 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V