LTGHO403-TB-B-R/125N
Part Number:
LTGHO403-TB-B-R/125N
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Neon
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 25.40mm
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
125 V