71B30-01-1-06S
- Part Number:
- 71B30-01-1-06S
- Description:
- SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V
- Actuator Length :
- 9.53mm
- Actuator Type :
- Flatted (6.35mm Dia)
- Circuit per Deck :
- SP6T
- Contact Timing :
- Shorting (MBB)
- Current Rating (Amps) :
- 250mA (AC/DC)
- Depth Behind Panel :
- 19.33mm
- Voltage Rating - AC :
- 115 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V