EMCP101G330M1GV001T
Manufacturer:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part Number:
EMCP101G330M1GV001T
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
33 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (X2Y)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.026" (0.66mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V