TDDF201W104K1GV001E
Manufacturer:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part Number:
TDDF201W104K1GV001E
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.065" (1.65mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V