RB520HS-30T15R
Part Number:
RB520HS-30T15R
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V SMD0603B
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 nA @ 10 V
Operating Temperature - Junction :
150°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
430 mV @ 10 mA