NSVRB521S30T1G
Manufacturer:
onsemi
Part Number:
NSVRB521S30T1G
Category:
Single Diodes
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Manufacturer :
onsemi
Category :
Single Diodes
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
30 µA @ 10 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SOD-523
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
500 mV @ 200 mA