DZ23C36-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
DZ23C36-7-F
Description:
DIODE ZENER ARRAY 36V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt) :
90 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
36 V