DZ23C33-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
DZ23C33-7-F
Category:
Zener Diode Arrays
Description:
DIODE ZENER ARRAY 33V SOT23-3
In Stock:
866
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
Zener Diode Arrays
Configuration :
1 Pair Common Cathode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
33 V